Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

21 | 01 | 2021

Wycieczki

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

 

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W związku z tym udaliśmy się do gabinetu stomatologicznego,mieszczącego się w Ośrodku Zdrowia w Olszance. Celem spotkania było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor wraz z panią pielęgniarką, zapoznały dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniły jak się leczy zęby. Następnie opowiedziały o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Na zakończenie każde dziecko mogło usiąść na fotelu stomatologicznym.Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

tekst Marta Grabowska


WYCIECZKA DO KRASIEJOWA


3 czerwca odbyła się na wycieczka do Juraparku w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy  zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest tunel czasu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów.  Następnym etapem wycieczki muzeum paleontologiczne które zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w oceanarium, w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku w oceanarium zamiast olbrzymich akwariów znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Przy ostatnim ekranie dzieci przeżyły chwile grozy, gdy do wizjera podpłynął olbrzymi rekin i uderzył  z taką siłą, że pękła szyba a obserwujące podwodny świat dzieci zostały ochlapane wodą. Jurapark miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale również niezwykły plac zabaw, który zachwycił wszystkich. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

tekst i foto: Marta Grabowska

WYCIECZKA DO OSP W OLSZANCE

W dniu 5 czerwca  dzieci z  naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej wej Straży Pożarnej w Olszance. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając dyplom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Po wizycie w straży dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

tekst i foto: Marta Grabowska

WYCIECZKA DO LASU

 

 

12 października był dla  przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Obie grupy, zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała.
Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu  śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Wycieczka do lasu- to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. 
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola.
Składamy serdecznie podziękowania Nadleśnictwu Tułowice oraz Panu leśnikowi Janowi Dworakowi za mile spędzony czas.  

tekst i foto: Marta Grabowska 

Wycieczka do teatru i do sali zabaw Dżungla

Dnia 5.04.2018 r. przedszkolaki z uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru Lalki i Aktora i sali zabaw "Dżungla" do Opola.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci, uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki oraz kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę.

Dzieci obejrzały  uroczy, mądry, zabawny  i  wzruszający  spektakl. Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledziły  pełną  przygód  opowieść  o  dzielnym szewczyku. Popularna bajka o Szewcu Dratewce to pogodne i ciepłe przedstawienie o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście.

Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się do sali zabaw, gdzie dzieci mogły mogły skorzystać z licznych atrakcji m.in. z basenu z tysiącem piłek, z trampolin, z licznych tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków. Poprzez zabawę dzieci rozwijały umiejętności takie jak koordynacja wzrokowo-ruchowa i sprawności motoryczne. Wspólna zabawa sprzyjała integracji społecznej wszystkich uczestników wycieczki. Czas spędzony w sali zabaw przyniósł wiele radości o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.

tekst: Marta Grabowska

WYCIECZKA DO LASU

Dzień 19.10.2017 r. był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Dzieci wyruszyły na wycieczkę do lasu. 
Na miejscu, na przedszkolaków czekał pracownik Nadleśnictwa Tułowice p. Jerzy Dwojak. Pan leśniczy pokazał dzieciom, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Opowiadał o przygotowaniach zwierząt do zimy. Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane, zobaczyły jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki. 
Wycieczka do lasu to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic: np. poznały czyścicieli lasu (mrówki, żuka gnojowego). Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste,  krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.
 
tekst: Anna Adamowicz
foto: Marta Grabowska

Wycieczka do ZOO

 Wycieczka do opolskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze przedszkolaki. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za jakość współistnienia z przyrodą. Wycieczka przedszkolaków do zoo była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Aura, choć do tej pory kapryśna, tym razem sprzyjała przedszkolakom. Podczas spaceru po alejach zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Większość z dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w takiej samodzielnej wyprawie z dala od rodziców.

tekst i foto: Marta Grabowska

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W PRZYTULISKU

28 października  dzieci wraz z paniami  z naszego przedszkola udały się do   schroniska dla zwierząt "Przytulisko" w Brzegu. Celem wycieczki było zwrócenie uwagi na potrzebę pomocy zwierzętom w okresie zimy oraz uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt. W trakcie wizyty dzieci  miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy i koty, a pracownik schroniska opowiedział przedszkolakom, w jaki sposób dostają się one do schroniska, oraz w jaki sposób należy dbać o zwierzęta w domu. Spotkanie z kotkami i pieskami sprawiło dzieciom wiele radości. Dzieci poznały imiona psów, miały również okazję pobawić się z kundlem o imieniu Popcorn. Dzieci przekazały pracownikom schroniska karmę, puszki z jedzeniem oraz kocyki, które przyniosły z domu. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola pełne przeżyć i wrażeń, zadowolone z wyjazdu. Już planują następną akcję zbierania karmy dla zwierząt.

tekst i foto: Marta Grabowska

WYCIECZKA DO LASU

 

Wtorek 27 września 2016 r. dla przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Wszystkie dzieci wzięły udział w  wycieczce do lasu do Przylesia. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała.

Na miejscu przedszkolaki przywitały się z pracownikiem Nadleśnictwa w Brzegu oraz z przedszkolakami z przedszkola w Przylesiu.Następnie udaliśmy się na spacer po lesie. Wycieczka do lasu była wspaniałą okazją do obserwacji naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycie dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc,słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, mech, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola. 
Składamy serdecznie podziękowania Nadleśnictwu w Brzegu za  za mile spędzony czas. 

 

tekst i foto Marta Grabowska

{gallery}galeria/2016_2017/ppolszanka/wycieczka_do_lasu

Wycieczka do teatru

 

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki uczestniczyły w  wycieczce do Teatru Lalki i Aktora w Opolu oraz sali zabaw „Dżungli”.  Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt: „Bajka o szczęściu”- „Bajka o szczęściu” to mądra i pełna ciepła opowieść o tym, jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy zamiast przyjaźni wybiera przedmioty. W pięknej konwencji wykorzystującej świetne tradycje teatru lalek, snuta jest opowieść o świecie nieprzemijających wartości. Barwna scenografia, kreślone z prawdziwą finezją rysy postaci, wyraziście stawiane, mądre tezy, to niezaprzeczalne atuty tego spektaklu. Dzieci żywo reagowały na to, co się dzieje na scenie. Pobyt w teatrze sprawił, że dzieci mogły na żywo obejrzeć grę aktorów, obejrzeć teatr od wewnątrz. 
Po obejrzanym spektaklu udaliśmy się do Dżungli – fantastycznej sali zabaw, gdzie podczas różnorodnych zabaw
ruchowych, dzieci bardzo miło spędziły czas.
Przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne  wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów.

tekst i foto: Marta Grabowska


Wycieczka do straży

 

30 maja przedszkolaki odwiedziły siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszance.  Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż na co dzień w pracy. Podczas rozmowy o bezpieczeństwie, przedszkolaki utrwaliły sobie numeru ratunkowy straży pożarnej, zobaczyły, jak wygląda wóz strażacki wewnątrz i pomierzyły kaski ochronne. Na koniec spotkania dzieci obejrzały symulację gaszenia pożaru i z przekonaniem, że w przyszłości zostaną strażakami powróciły do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy Państwu Weronice i Bartoszowi i Lum za organizację wycieczki, Panu Ryszardowi Zalewskiemu za wspaniałą lekcję oraz niespodzianki dla przedszkolaków.

tekst i foto: Marta Grabowska


Z wizytą w Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Gaci

Przedszkolaki z Olszanki z  wizytą w Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Gaci

Dnia 05.04.2016r. dzieci z grupy starszej Publicznego Przedszkola w Olszance pojechały na wycieczkę edukacyjną do Zakładu Gospodarowania Odpadami w miejscowości Gać. Spotkanie miało na celu ukazać dzieciom, jak ważne dla naszego środowiska jest segregowanie śmieci. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień p. Wojciecha Wawreckiego pracownika zakładu, na temat postępowania z odpadami w gospodarstwach domowych, jak ograniczyć ilość odpadów i do jakich pojemników je wrzucać. Najmłodsi wspólnie zastanawiali się, co zrobić z odpadami niebezpiecznymi, a także co można powtórnie wykorzystać. Dowiedziały się, co to jest recykling. Podczas zwiedzania hal sortowni i składowania odpadów dzieci mogły zobaczyć, jak to wszystko się odbywa. Dodatkową atrakcją dla dzieci i nauczycieli była możliwość zważenia wszystkich razem na wadze dla ciężarówek przywożących śmieci.

Wycieczka była dla dzieci ciekawym zmysłowym doświadczeniem, gdzie ujrzały nieprzyjemną rzeczywistość, którą można zmienić. Mają świadomość, że dzięki segregacji śmieci chronimy środowisko.

 Tekst i foto Anna Adamowicz


Wycieczka do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu

Dnia 12 kwietnia 2016r. dzieci z PP w Krzyżowicach oraz Olszanki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu.Przedszkolaki  miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: flet, klarnet, saksofon, trąbka,  puzon, gitara, ksylofon itp. Dzieci wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły.  Jesteśmy przekonani, że niektóre z dzieci będą chciały uczyć się gry na jednym z pokazanych instrumentów i kiedyś zostaną sławnymi muzykami.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Wycieczka do lasu

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody w piątek 9  października przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z przedszkolakami z zaprzyjaźnionego przedszkola w Przylesiu, wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu.Po lesie oprowadzała nas pani - pracownik  Nadleśnictwie Brzeg. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły do koszyków dary lasu, które po powrocie do Przedszkola umieszczone zostały w kąciku przyrody. Na zakończenie pobytu w lesie przedszkolaki podziękowały pani z Nadleśnictwa za mile spędzone chwile w lesie wręczając własnoręcznie wykonaną kartkę.

tekst i foto: Marta Grabowska

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

 

19 maja 2015 r. odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną  w Olszance. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy  wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. W formie pogadanki  dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Na zakończenie dzieci otrzymały od strażaków pamiątkowe gadżety i cukierki, natomiast dzieci wręczyły strażakom laurkę z okazji ich święta.

tekst i foto: Marta Grabowska

Wycieczka do wojska

17 kwietnia 2015r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Olszance uczestniczyły w Święcie Wojsk Inżynieryjnych – Dzień Sapera w brzeskim garnizonie. Uroczystą zbiórkę jednostki na placu apelowym zakończył przemarsz wojska z orkiestrą oraz występy artystyczne zespołu młodzieżowego. Obchody Dnia Sapera dały dzieciom możliwość zwiedzania jednostki, mogły z bliska zobaczyć, dotknąć pojazdy i sprzęt wojskowy: transportery gąsienicowe, rosomaki, hummery i wojskowe quady. Przedszkolaki wraz z opiekunami zostały również zaproszone do stołówki na smaczną wojskową grochówkę. Dzień ten na długo zostanie w pamięci dzieci.

tekst i foto: Marta Grabowska

Wycieczka do lasu

 

15 października 2014 r. przedszkolaki  wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do lasu w Barucicach. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Rozpoznawały i nazywały drzewa, krzewy i rośliny zielne. Po cichutku chodziliśmy  po ścieżkach edukacyjnych, którymi oprowadzała nas Pani Leśniczy. Wycieczka połączona była z rozmową i obserwacją lasu na temat: Co to jest las? Dzieci zapoznane zostały również z jego budową, korzyściami i znaczeniem dla życia ludzi. Dzieci zapoznały się z pracą leśniczego tzn. z jego podstawowymi czynnościami: pilnowanie porządku w lesie, dokarmianie zwierząt zimą, sadzenie lasów. Dzieci zostały uczulone na właściwe zachowanie w lesie tj. nie niszczenie przyrody, zachowanie ciszy i nie zaśmiecanie. Dowiedziały się o niebezpieczeństwach jakie zagrażają środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka (pożary, zatrucie powietrza, wód). Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły pyszne kiełbaski pieczone na ognisku oraz wręczyły laurkę i podziękowały pracownikom nadleśnictwa za mile spędzony czas w lesie. Wycieczka była bardzo ciekawa, a dzieci zainspirowane wiadomościami o środowisku leśnym stały się „małymi strażnikami przyrody”.

tekst i foto: Marta Grabowska


Wycieczka do Opola

Dnia 21 maja 2014r. wybraliśmy się na wycieczkę do Opola. Pierwszym etapem wycieczki była  Dżungla- sala zabaw ruchowych. Niezwykłą frajdą okazały się zjeżdżalnie i baseny z piłeczkami, a także wspinaczka po specjalnej ściance. Po wielkim wysiłku ruchowym przyszła kolej na jedzenie i picie. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego. Tu dzieci czuły się bardzo swobodnie.Pobyt dostarczył im wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody. Poźnym popołudniem zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domu. 

tekst i foto: Anna Adamowicz

Wycieczka do Teatru Lalek we Wrocławiu

Dnia 25 kwietnia odbyła się wycieczka do wrocławskiego Teatru Lalek na spektakl pt. "Czerwony kapturek, kichawka i Gburek".

Przedstawienie to unowocześniona, żartobliwa i przewrotna wersja klasycznej bajki. Babcia Wandzia to wyjątkowo roztargniona staruszka. Tym razem podczas odwiedzin u wnuczki zapomniała okularów. Dzielna Hania, chcąc jak najszybciej oddać zgubę, wyrusza w drogę. Podczas wędówki wesoła i otwarta dziewczynka poznaje kilkoro mieszkańców swojego miasta - emerytowanego psa policyjnego, cierpiącego na kichawkę, znudzoną kotkę Miaurellę, zgubionego w parku Misia Zdzisia i redaktora Stukacza, zbierającego dla ptasiej gazety najnowsze ploteczki z okolicy.

Przedstawienie przedszkolakom bardzo się podobało. Szczęsliwe, ale trochę zmęczone wróciły do przedszkola na obiad.

tekst i foto: Marta Grabowska

Wycieczka do lasu


Dnia 18 października dzieci z Publicznego Przedszkola w Olszance uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do lasu do Borucic. Dzięki uprzejmości pracowników Nadlesnictwa w Brzegu, dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat pracy leśnika, lasu i jego mieszkańców oraz roślinności leśnej. Dodatkową atrakcją było spożywanie pieczonych w ognisku kiełbasek oraz wysłuchanie melodii granych przez leśnika na rogu. Na zakończenie dzieci w prezencie od pracowników Nadleśnictwa otrzymały bajeczki do czytania natomiast przedszkolaki w podziękowaniu za mile spędzony czas wręczyły leśnikom laurkę. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń ponadto przywieżliśmy dary lasu czyli mnóstwo kolorowych liści, żołędzie i szyszki.

tekst i foto: Marta Grabowska


E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1806781
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
339
1076
4415
1795403
1806781